Всім нам відома історія царя Мідаса. По одній з версій, бог Діоніс запропонував цірю, виявившому свою послугу, виконати два своїх бажання. Радісний Мідас відповів: «Хочу дорогу, щоб знаходилася на моїх землях». І тут же з’явилася чудова кам’яна дорога, з’єднуюча міста так, як завжди хотів цар.

Цар був задоволенний і пишався собою, але в його душі закрався страх: наступне бажання було останнім. «Лише одне бажання, — подумал він. — А побудувати треба ще багато всього: палаци, мости… Як мені скористатися цією можливістю? »

І тут його осяяло, і він сказав: «Нехай з цього моменту все, до чого я торкнуся, перетворюється в золото». Діоніс кивнув. Кубок, який тримав цар, став золотим.

Мідас був дуже задоволений своїми новими здібностями. Він ходив по палацу, доторкався до трону і столів, завіс і посуду, і на його очах вони перетворювалися в золото. Раптом, в кімнату вбігла його маленька дочка, радість всього його життя, і кинулася до нього, розкинувши руки. Як завжди, цар розкрив обійми, щоб зловити і притиснути її до грудей. Но к его ужасу она тотчас превратилась в золото. «Що я накоїв?! – ридав цар. – Я втратив своє дитя!»

Він попросив богів звільнити його від цього дару. Діоніс почув його і пом’якшав. Якщо Мідас скупається в річці Пактолус і роздасть все, що у нього є, тим, у кого немає нічого, можливо, він буде винагороджений третім бажанням.

Так Мідас і поступив. Він негайно розпорядився продати всі свої золоті речі і купити їжу і ліки для простих людей. Він спустошив свої сховища, щоб купити ще більше необхідного людям по всій країні. Він без вагань продавав свої палаци і все своє майно, поки у нього не залишилося майже нічого.

Тут Діоніс з’явився знову: «Боги дали тобі можливість загадати третє і навіть четверте бажання, побачивши твої старання». З полегшенням Мідас скористався третім бажанням, щоб повернути доньку. «Дякую тобі від щирого серця, – сказав він Дионису. — Стосовно четвертого бажання, воно вже виповнилося. Я вдячний за те, що дізнався, що дійсно цінно. Це найдорожче, що можно купити за золото».

Що цінніше золота, яке ви можете накопичити? Що дійсно важливо для вас?

Leave a Reply

Your email address will not be published.